Суд в Берліні дозволив російські прапори 9 травня, поліція оскаржила рішення

 • Дебати про заборону прапорів на Дні пам’яті 8 і 9 травня в Берліні виходять на новий виток: адміністративний суд після українських прапорів схвалив також і російські, берлінська поліція не хоче з цим миритися.

  Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє портал RBB24.

  За даними поліції, перед Днями пам’яті до закінчення Другої світової війни в 1945 році Берлінський адміністративний суд також дозволив вивішувати російські прапори і символіку. Мова йде саме про захід, який запланований на 9 травня–17 червня.

  Через це поліція подала скаргу до Вищого адміністративного суду на це рішення. Рішення наступної інстанції очікується того ж дня.

  Спочатку поліція заборонила російські та українські прапори і символіку біля радянських меморіалів у Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайде на Дні пам’яті 8 та 9 травня. У ці два дні відзначають 78-му річницю закінчення Другої світової війни в Європі.

  Однак адміністративний суд вже в п’ятницю зняв заборону на українську символіку. На це берлінська поліція скарги не подавала, повідомив її речник.

  Пізно ввечері в суботу була оскаржена в терміновому порядку заборона на російську символіку для заходу 9 травня перед пам’ятником танку на вулиці 17 червня. І в цьому випадку адміністративний суд виніс рішення проти постанови поліції, повідомив речник поліції. З іншого боку, була подана скарга до наступної інстанції.

 • Поліція обґрунтувала свою постанову бажанням забезпечити “гідне вшанування пам’яті загиблих солдатів тодішньої радянської армії”. Окрім російських та українських прапорів, вона також заборонила символіку та зображення, а також виконання маршів і військових пісень навколо трьох меморіалів.

  Берлінський адміністративний суд не прислухався до цього аргументу.

  Читайте також: На 9 травня Росія може готувати провокації, – розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!