Суд виніс вирок водієві українського автобуса, що спричинив смертельне ДТП

 • Окружний суд Перемишля покарав водія українського автобуса за навмисне спричинення катастрофи у наземному русі, внаслідок якої загинули три особи, а 50 зазнали поранення, серед яких кілька – важких.

  Аварію було спричинено у серпні 2018 року у Лещаві-Долішній (Підкарпатське воєводство), передає Польське радіо.

  Рішенням суду, 42-річному Миколі Л. на 15 років заборонили керувати будь-якими механічними транспортними засобами на території Республіки Польща, він також повинен сплатити по 10 тисяч злотих додаткового мита для уповноваженого субсидіарного прокурора Тамари П. (дружини чоловіка, який загинув, і яка також постраждала у катастрофі) і для трьох інших потерпілих. Він також має заплатити за адвоката Тамари П.

  Суд звільнив обвинуваченого від судових оплат з огляду на його матеріальну ситуацію та зарахував йому попередній арешт до 6,5 років позбавлення волі. Вирок, який суд виніс водієві, такий, якого в завершальному слові вимагала прокурор Беата Стажецька.

  Варто зауважити, що захист готує апеляцію. У судовій залі під час оголошення вироку не було уповноваженого субсидіарного прокурора.

  На думку прокуратури, водій навмисно порушив правила безпеки і спричинив катастрофу у наземному русі. На маршруті, на думку сторони обвинувачення, Микола Л. не дотримувався належної безпеки, їхав зі значно перевищеною від дозволеної швидкістю, через що і спричинив катастрофу.

  Як з’ясував експерт у галузі дорожнього руху, водій на частині шляху перед місцем аварії їхав зі швидкістю від 82 до 85 км, де встановлено обмеження швидкості до 50 км на годину, а згодом водій їхав ще швидше – 100-102 км на годину. Натомість у місці катастрофи, де встановлено обмеження до 30 км, він їхав зі швидкістю 70-72 км на годину.

  Крім цього, Микола Л. проігнорував попереджувальні знаки на частині дороги зі значним схилом та небезпечними поворотами.

 • Як вказав у підставі рішення суддя Кшиштоф Стемпєнь, настільки значне перевищення швидкості та ігнорування дорожніх знаків щодо обмеження швидкості, зі свідомістю перевезення такої великої кількості пасажирів і керування транспортним засобом у незнайомому місці, має характер навмисних дій. А це, на думку суду, означає, що Микола Л. погодився з можливими наслідками своїх дій.

  У своєму останньому слові Микола Л. просив про справедливий вирок і попросив вибачення у постраждалих та їх родин. Також він сказав, що не винний в тому, що він залишився живий, а жертви – загинули.

  Нагадаємо, у Польщі затримали українця, якого розшукував Інтерпол

  Фото – ілюстративне.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!