Суд зобов’язав калуський бізнес навести лад у сховищі на 500 людей

 • Сховище не було в стані готовності до використання.

  Захист цивільного населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок воєнних дій, є одним із найактуальніших питань у зв’язку з військовою агресією РФ проти України.

  Під час реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді прокурори встановили, що, не зважаючи на те, що Указом Президента України від 06.02.2023 року №58/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, окремі власники та балансоутримувачі споруд цивільного захисту до цього часу не вжили достатніх заходів щодо приведення в стан готовності захисних споруд цивільного захисту, а це створює загрозу для життя людей, інформує Калуська окружна прокуратура.

  “Перебування захисної споруди в приватній власності не звільняє власника майна від обов’язку утримання об’єкта в належному для користування всіма членами територіальної громади стані”, — йдеться в офіційному повідомленні.

  Уповноваженими органами належних заходів щодо зобов’язання балансоутримувача привести захисну споруду у стан готовності до використання не вживалися.

  На усунення виявлених порушень закону Калуська окружна прокуратура подала до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позов про визнання протиправної бездіяльності товариства з обмеженою відповідальністю та зобов’язання його вжити заходів щодо приведення у належний технічний стан і готовність до захисту населення захисної споруди, яка розташована у місті Калуші на вулиці Виговського загальною площею 434,1 кв. м, яка, відповідно до паспорта сховища, вміщає 500 осіб.

  4 травня 2023 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд позов задовольнив.

  Читайте також: Продавав неіснуючий транспорт: прикарпатця судитимуть за шахрайство

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!