“Світла може не бути по декілька днів”: Марцінків про ситуацію в енергосистемі

 • Міський голова Івано-Франківська у черговому традиційному зверненні розповів про те, що ситуація в енергетичній сфері буде ще складнішою.

  “Я отримую тисячі повідомлень від містян про те, що у їх оселях немає світла. Наголошую, ми повинні бути готовими до відключень електроенергії. Обстрілюючи інфраструктуру, ворог хоче примусити українців до переговорів”, – каже мер.

  Він наголосив на тому, що зараз ситуація в енергетиці вкрай складна та потрібно готуватись до того, що світла спочатку може не бути по чотири, п’ять, шість, а то й 12 годин. За найгірших обставин, світла може не бути декілька днів.

  “До цього потрібно бути готовим, зрозумійте. Що ж стосується вимкнень, то ні я, ні міська рада не може спрогнозувати коли вимкнуть світло. Це аварійні виключення”, – пояснює міський голова.

  Також він закликав людей зголоситись, хто може прихистити в індивідуальних будинках людей старшого віку, жінок з дітьми.

  “Готує влада й прихистки, куди можуть прийти старші люди передусім, а також жінки з дітьми. Подбайте про те, щоб за можливості можна було в оселі використовувати генератор, і дуже прошу з розумінням поставитись до ситуації”, – сказав Марцінків.

  Під час ефіру він також звернувся до водіїв з тим, що через відключення світла можливі перебої у роботі світлофорів, тож варто бути вкрай обережними та дотримуватись правил дорожнього руху.

  Згодом у соцмережах та на дошках оголошень біля під’їздів міста  розмістять адреси з пунктами обігріву та місцями, де можна буде набрати води.

  “Я переконаний, що ми вистоїмо і переживемо цю вкрай складну зиму. Дякую нашим ЗСУ за захист. Віримо у перемогу”, – сказав Руслан Марцінків.

  Читайте також: Завтра по вулиці Целевича не буде світла – мешканців закликають зробити запас води

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!