Священника, який балотується до Івано-Франківської обласної ради, може покарати керівництво

 • Коломийська єпархія УГКЦ обіцяє покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не  відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради.

  Відповідне попередження єпархія надіслала отцю та оприлюднила на своєму сайті, інформує “ОПОРА”

  У канонічному попередженні зазначається, що священник Коломийської єпархії Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священника в соціальній мережі, коли повідомив на своїй сторінці у Facebook, що балотується Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє». За словами єпархіяльного Єпископа Василя Івасюка поведінка Мединського порушує норму канону 143 Канонів партикулярного права УГКЦ. Відтак, Єпископ закликає Миколу Мединського «ще раз переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру із списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради».

  «І застерігаю, що якщо Ви і надалі чинитимете протиправну поведінку, буду зобов’язаний покарати Вас карою суспенди (йому забороняється виконувати усі священнодіяння – авт.) та повідомити про це главу УГКЦ та Конгрегацію для Східних Церков», – йдеться у листі Василя Івасюка до Миколи Мединського.

  Громадянській мережі “ОПОРА” капелан Микола Мединський розповів, що є розпорядження, яке забороняє священникам греко-католицької церкви брати участь у виборах. Втім, сам Мединський ще не знає чи зніме свою кандидатуру, хоч і пообіцяв дослухатись до побажань єпархії.

  «Я взяв відпустку на час проведення виборів і думав, що цього достатньо, аби висловити свою громадянську позицію, – каже Микола Мединський. – Дії Коломийської єпархії є законними і я звісно дослухаюся до рекомендацій, бо мій шлях до священства, то є довгий шлях. Церква відсторонилася від державотворчого процесу і мені прикро, що ця заборона діє для наших греко-католицьких священників.  Мене поставили перед фактом і я звісно дослухаюся до побажань єпархії, але як це зробити технічно, законодавчо правильно, я ще не знаю».

  “ОПОРА” зазначає, що Виборчий кодекс  не забороняє священникам брати участь у політичному житті. Втім, стаття  5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» каже, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. Також релігійним організаціям забороняється висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію та фінансувати виборчі кампаній кандидатів. Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами.  

  Нагадаємо, поліція Прикарпаття склала 40 протоколів за порушення виборчого законодавства. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!