Священий Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви

 • Синод Вселенського патріархату не повідомив остаточної дати проведення об’єднавчого собору помісної православної церкви України, проте за попередніми повідомленнями він має відбутись у грудні, інформує BBCNews Україна.

  “У контексті попереднього рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії українській церкві та підготовки до надання патріархального і синодального томосу Священий Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви”, – йдеться в повідомлені, наданому ЗМІ, кореспондентом ВВС зі Стамбула.

  19 листопада Вселенський патріарх повідомив, що об’єднавчий собор української помісної православної церкви відбудеться у грудні. Але точну дату проведення собору пообіцяв затвердити на засіданні синоду 27-29 листопада.

  Після цього президент Петро Порошенко та спікер Верховної Ради Андрій Парубій анонсували, що на засіданні синоду також затвердять томос про надання автокефалії українській церкві.

  Проведення собору єпископів в Україні є одним з останніх етапів для створення незалежної (автокефальної) православної церкви.

  На цьому зібранні українські православні єпископи мають утворити нову церковну структуру та обрати предстоятеля.

  Після цього обраний керівник церкви має поїхати до Константинополя для співслужіння з патріархом Варфоломієм, де й отримає остаточно затверджений томос.

 • Наразі одним з фаворитів для обрання предстоятелем помісної церкви є керівник УПЦ КП Філарет, проте співрозмовники ВВС не виключають, що собор обере й іншу компромісну кандидатуру.

  Нагадаємо,  Святі Миколаї не можуть поділити садибу на Косівщині

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!