“Ситуація із берегоукріпленнями на гірських річках є критичною”, – голова ОДА Денис Шмигаль

 • Вчора, 30 серпня, під час робочої поїздки на Снятинщину голова облдержадміністрації Денис Шмигаль оглянув наслідки травневих паводків, які зруйнували дамби на річці Прут у селах Борщів, Хлібичин та смт. Заболототів, пише Івано-Франківська ОДА.

  Внаслідок негоди було підмито укіс та частково зруйновано саме тіло дамби протяжністю понад 200 метрів. Це спричинило підтоплення приватних домогосподарств, сільськогосподарських угідь.

  «На сьогодні ситуація із берегоукріпленнями на гірських річках області є критичною, – підкреслив Денис Шмигаль. – Її необхідно вирішувати максимально швидко, адже з кожними наступними паводками становище лише погіршуватиметься і завдаватиме ще більшої шкоди жителям навколишніх сіл».

  Керівник області зазначив, що для подолання наслідків паводків необхідно внести зміни до правил користування гравієм з річок, які затвердженні обласною радою, зокрема, дозволити використовувати його у межах ділянок пошкоджених дамб.

  Дністровське басейнове управління підготувало та направило до Держводагентства України запит щодо виділення коштів на будівництво дамб. Вартість робіт становитиме 18,8 млн грн.

  Також виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено кошторисну експертизу проектів. Наразі тривають тендерні процедури, а вже наприкінці вересня розпочнуться відновлювальні роботи.

 • До теми: Денис Шмигаль розповів хто претендує на посади його заступників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!