Техніка, озброєння, ремонт: на термінові потреби бойових бригад уряд виділив 657 мільйонів гривень

 • Кошти виділили з резервного фонду держбюджету.

  Для забезпечення потреб військових уряд виділив Міністерству оборони ще 657 мільйонів гривень. Ці гроші використають на закупівлю техніки і озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки, а також запасних та комплектувальних частин до неї, повідомляють у міністерстві.

  З цієї суми 10,7 млн грн передбачили Державній спеціальній службі транспорту. Головне управління розвідки окремо отримало 10,524 млн грн.

  «Кожна з бригад формує цю потребу індивідуально. Водночас за підходом Генерального штабу ЗСУ, виділені Кабміном кошти розподіляються так: від 1 до 10 мільйонів гривень кожній бригаді за принципами: пріоритет надано військовим частинам, що беруть безпосередню участь у бойових діях; враховано організаційну структуру та чисельність особового складу (умовно, піхоті – більше, льотчикам – менше, тому що літаки обслуговуються у централізованому порядку)», – зазначили у відомстві.

  Наразі відомство очікує сформовані потреби кожної військової частини. Тоді розрахунки узагальнить Генштаб. Опісля Міноборони підготує відповідний запит на Міністерство фінансів, а тоді кошти спрямовують до Міноборони та направляють до військових частин.

  Як пояснив заступник міністра оборони Юрій Джигир, після змін з військовим ПДФО 10% від частини військового податку відтепер автоматично повертатимуть військовим частинам пропорційно до сплаченого ними податку.

 • «Оскільки цю пропорцію можна буде порахувати тільки після сплати ПДФО у січні, то новий механізм запрацює з лютого. Тож уряд для закриття «фінансового розриву» у січні виділив з резервного фонду кошти для нагальних потреб оборони. Адже забезпечення військовослужбовців усім необхідним – процес, що має тривати безперебійно за замовчуванням», – сказав Джигир.

  До теми: 20 або 50 тисяч гривень: від чого залежить розмір допомоги на спорядження захисникам з Франківської громади

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!