Три українки отримали премію миру за застосунки для допомоги біженцям

 • Міжнародну дитячу премію миру на церемонії в Лондоні вручили трьом українкам-підліткам.

  Софія Терещенко (18 років), Анастасія Феськова (17 років) та Анастасія Демченко (17 років) розробили додатки для дітей, які втекли від війни.

  Підлітки познайомились в інтернеті. Натхненні сюжетом з новин про самотню дитину, яка плакала під час перетину українсько-польського кордону, вони розробити два додатки: один для дітей, які залишили свою країну – додаток спрямований на те, щоб допомогти їм зрозуміти, де вони перебувають і як шукати допомогу; а інший – для дітей старшого віку про те, як інтегруватися в країнах, в яких вони знайшли притулок, пише The Guardian.

  Софія Терещенко втекла з України разом з матір’ю і переїхала до Елі у Великобританію. Її батько і брат все ще залишаються в Україні. Сім’я дівчини була дуже дружньою, а ця розлука «розбила їй серце».

  Приймаючи нагороду, Анастасія Феськова сказала, що «настав час дорослим взяти на себе відповідальність за свої дії, які впливають на дітей».

  «Як би ми не хотіли, щоб у всіх дітей було безпечне і мирне дитинство. Ми розуміємо, що реальність інша», – сказала вона.

  Дівчата сподіваються, що хоч якось вплинуть на створення кращого майбутнього для дітей, незалежно від того, хто вони і звідки.

 • «Нам потрібна ваша підтримка, щоб перетворити це на реальність. Нам потрібно, щоб усі ви були відкриті до взаємодії з дітьми з різних верств суспільства, дітьми, які не з власної вини живуть в абсолютно чужому для них середовищі», – наголосила Анастасія Феськова.

  Нагадаємо, Міжнародна дитяча премія миру була вперше вручена у 2005 році. У 2013 році її отримала Малала Юсафзай, яка була номінована на неї роком раніше. У 2014 році вона стала лауреатом Нобелівської премії. У 2019 році премію отримала Грета Тунбург за її кліматичний активізм.

  До теми: Міністерство освіти України планує позбавити стипендій студентів, які перебувають за кордоном

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!