Це зневага: депутати Івано-Франківської облради обурилися через скасування ЗНО з української літератури

 • Сьогодні, 25 вересня, в Івано-Франківську розпочалося засідання 37-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

  Обранці розглянули звернення до президента, уряду та ВРУ з приводу недопущення скасування обов’язкового ЗНО з української літератури у 2021 році.

  “Ми занепокоєні намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати тестування з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання”, – зачитав текст звернення депутат Микола Палійчук.

  Тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів. За словами депутатів, його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Адже знання як української мови, історії України, так і української літератури – це питання національної безпеки держави.

  “Значення української літератури у вихованні та розвитку молодих українців на сьогодні є дуже актуальним. За допомогою художнього слова, біографічних матеріалів про письменників, курсу історії літератури можна розвивати розумові дані учнів, їх навчальні та наукові інтереси, почуття, волю, мотиви діяльності тощо. Головне – не сума знань із літератури, а розвинуті на її матеріалах здатність уявляти, співпереживати, розмірковувати, узагальнювати”, – додав Микола Палійчук.

  Депутатка Оксана Тебешевська зазначила, що без української літератури не буде ні мови, ні свободи, ні нації. Скасування ЗНО вона назвала зневагою до держави та її цінностей.

  Депутати прийняли це звернення, проголосувавши “за”.

  Читайте також: “Я покину цей корабель останнім”, – Олександр Сич про кінець роботи нинішньої обласної ради

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!