Цікаве про Україну: міф “Вісім років бомбили Донбас”

 • Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.

  Саме тому “Галицький кореспондент” продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.

  А ви знали, яка сутність міфу “Вісім років бомбили Донбас”? Саме його Росія використала як привід для повномасштабного вторгнення.

  Головна міфологема Кремля для виправдання повномасштабного вторгнення полягає в тому, що це “розплата” за те, що українська армія 8 років безкарно обстрілювала мирних мешканців Донбасу. На кожне звинувачення у черговому акті російського варварства в 2022 році пропаганда відповідала риторичним: “А де ви були ці вісім років?”

  Це типове путінське лицемірство, адже війну на Донеччину та Луганщину принесла саме Росія – до весни 2014 року Донбас жив звичайним мирним життям. 

  Статистика Управління Верховного комісара ООН з прав людини засвідчує, що кількість жертв на Донбасі серед мирних мешканців поступово зменшувалася до 2022 року.

  Після того, як відгриміли бої за Дебальцеве взимку 2015 року, конфлікт перейшов у стадію “замороженого” і кількість жертв різко знизилася. Так, порушення режиму припинення вогню періодично фіксувалися, однак абсолютною неправдою буде записувати всі ці випадки в провину українській стороні.

 • У порушення Мінських угод Росія регулярно вдавалася до артилерійських і мінометних обстрілів. Учасники АТО/ООС гинули від снайперського вогню і ворожих ДРГ. Проте навіть прифронтові окуповані Донецьк і Луганськ не знали масованих бомбардувань і планомірного знищення міських кварталів.

  З початком повномасштабного вторгнення саме на Донбасі російська армія практикує найбільш нищівні й навіть геноцидальні способи ведення війни. Такі міста Донеччини і Луганщини, як Маріуполь, Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Авдіївка фактично стерті з лиця землі.  

  До теми: В Ужгороді є своя легенда про Ромео та Джульєтту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!