ЦВК поки не знає, як встановити результати виборів на Прикарпатті

 • ЦВК шукає найоптимальніші дії та рішення, які можна вжити для встановлення достовірних результатів проміжних виборів народного депутата в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська область).

  Центральна виборча комісія 5 травня відмовилась реєструвати народним депутатом Василя Вірастюка. Раніше Верховний Суд скасував протокол про результати голосування на 87-му окрузі. За словами голови правління громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, що робити далі ЦВК –не знає, адже це нова практика, повідомляє 24 канал.

  За словами Айвазовської, повторні вибори на Івано-Франківщині можна провести лише за умови консенсусу між “Слугою народу” та “За майбутнє”. Адже, згідно з законом, ЦВК не може оголосити результати виборів.

  «Це мало відбутися ще 12 квітня, а вже місяць минув від дня голосування. ЦВК ухвалила рішення про відсутність правових підстав надати статус народного депутата Василеві Вірастюку, оскільки Верховний Суд скасував протокол результатів виборів. Що робити далі, ЦВК не має відповіді. По суті, це нова практика», – сказала Айвазовська.

  Наразі закон не передбачає оголошення повторних виборів через такі обставини, які зараз склались. Малоймовірно, що дві політичні сили знайдуть компроміс. Ще один варіант, який існує, – звернення Центрвиборчкому до ВСУ, аби уточнити процедуру виконання його рішення.

  За фактом ЦВК передасть окружній виборчій комісії протоколи на уточнення, а та привезе протоколи з такими самими даними. ЦВК знову зафіксує результат виборів і знову кандидат Олександр Шевченко оскаржить у суді це рішення. Отже, правового виходу із ситуації немає, – пояснила Авйвазовська.

  Ще одне ускладнення у ситуації – зникнення майже 500 бюлетенів, адже їх просто неможливо перерахувати. Тому, відповідно, і визнати переможцем не Вірастюка, а Олександра Шевченка, теж неможливо. Також не можна оголосити переможцем Вірастюка, оскільки суд визначив, що ОВК не мала проводити повторний підрахунок.

  «Єдине, що можна зробити, – наполягати, щоб Національна поліція поінформувала суспільство про проміжні результати слідства – хто фальсифікував або інспірував певні події, які призвели до викрадення бюлетенів. Тому що є юридичний факт – відсутність бюлетенів»,– розповіла Айвазовська.

  Це необхідно, адже цілком можливо, кажуть в ОПОРІ, що під час виборів восени ситуація повториться.

  28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

  Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій із дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під «Білий дім» через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!