Типологія зцілення: франківські театрали презентували проєкт із дітьми (фото)

 • В Івано-Франківську на зустрічі-презентації спільного проєкту театральної студії “”ЖИВБУВПЕС” та Центру психологічної допомоги дітям “Серденько” у понеділок, 28 грудня, розповіли про проєкт «Драма-Діти-Терпія: трилогія зцілення», який втілюватимуть у наступному році.

  Як каже франківський актор та режисер Андрій Захарчук, декілька місяців тому вони подали заявку в Український культурний фонд і наразі мають позитивну відповідь.

  «Хочемо ми чи ні, але все одно стикаємося з такими питаннями, як наркотики, насильство у сім’ї тощо, – каже Захарчук. Все це – теми для вистав. Коли ми піднімаємо такі теми, то маємо можливість поговорити про них з дітьми. На початках я стикався з тим, що не все міг підліткам пояснити. Тож так на наші вистави почав приходити психолог».

  Проєкт націлений на повернення дітям відчітя власної значущості. Основною надзадачею бачить формування позитивного світогляду, як основи виживання. 

  Сценарист та співрежисер Таїсія Люта розповіла, що в рамках проєкт вони втілюватимуть трилогію зцілення.

  Перша постановка буде втілюватися разом із дітьми з центру психологічної допомоги. Це буде казка “Планета радості”.

  «Прості речі за формою, але дуже філософські, – пояснила Люта. – Хочемо, щоб вони зрозуміли, як це приємно і ставити вистави, але не тільки дивитися.

  Друга – family-шоу, комедія про розлучення “Вам треба розлучитися!”. 

  «Нам здається, що на такі життєві штуки можна дивитися з гумором», – коментує співрежисер.

  Третя постановка – це драма-розтин “Вороги”. Вона буде створена за реальними історіями дітей з центру, що зазнали насильства.

  Результатом співпраці стане художньо-документальний фільм та ілюстрована книга посібник.

  Після цього, організатори провели теплий різдвяний “квартирник” для учасників проєкту, яким стануть 30 дітей, що перебувають на реабілітації в Центрі психологічної допомоги “Серденько”. 

  До слова, у Франківську поліцейські показали соціальний ролик

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!