Тисменицький суд зобов’язав Халаменду демонтувати огорожу на землі, яка належить лісгоспу

Сьогодні, 11 лютого, Тисменицький районний суд слухав справу про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибне.

Позов до суду подав перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державного підприємства “Івано-Франківське лісове господарство”. Відповідачем у справі є франківський бізнесмен Ігор Халаменда. Справу слухає суддя Марія Хоминець.

На засідання прийшов представник позивача із прокуратури Івано-Франківської області Віталій Гоголь та представник ДП «Івано-Франківське лісове господарство» Михайло Лисик. Але на слухання не прийшов відповідач та його адвокат Грабовецький. Натомість Халаменда подав клопотання про відкладення справи через поганий стан здоров’я. Представник Гоголь переконує, що такий стан відповідача не є причиною відкладення слухання. Ба більше, жодного документу від медзакладу про стан відповідача немає.
Представник позивача Лисик повністю підтримав прокурора. Через це суддя прийняла рішення провести засідання без сторони відповідача.

Представник від прокуратури говорить, що такий позов є необхідністю захистити інтереси держави в особі ДП «Івано-Франківське лісове господарство». Каже, що суть справи полягає у тому, що рішенням Тисменицького районного суду від 8 травня 2012 року було задоволено позов прокурора Тисменицького району за участю Рибненської сільської ради та Ігоря Халаменди. Тоді суд визнав недійсним договір оренди та повернув земельні ділянки до лісового фонду.

Ще у 2005 році бізнесмен викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств «Прикарпаття» базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне. Тоді Рибненська сільська рада надала Халаменді землю під цими приміщеннями площею 3,03 гектарів в оренду. Згодом на цій ділянці з’явилося приватне господарство.

Уже у 2015 році адвокат бізнесмена знову подав заяву до суду з проханням переглянути винесене рішення. Аргументував, що земля належить сільській раді, а не держлісгоспу. Тоді суддя Тисменицького суду Струтинський скасував попереднє рішення і повернув землю Халаменді. Однак згодом Івано-Франківський апеляційний суд скасував рішення судді Струтинського, і земля знову перейшла у власність ДП “Івано-Франківський лісгосп”.

Згідно з актами вилучення майна у божника від 2016 року, державний виконавець Івано-Франківського управління юстиції повернув  у власність лісгоспу дві земельні ділянки, площею 1,3 та 2,9 гектари. Однак ділянки обгородили, що перешкоджає лісгоспу ними користуватися. 

“Халаменда не є ні власником, ні землекористувачем. У нього немає жодних документів, які дозволяють йому огороджувати ті території. Тому є достатні правові підстави вимагати усунення перешкод і демонтувати їх коштом відповідача”, – каже Віталій Гоголь. 

Представник держлісгоспу підтримав позицію представника Гоголя.  

“Він не пропускає через огорожу, там охоронці є”, – каже Лисик. 

Віталій Гоголь зазначає, що за участю представників прокуратури та підприємства демонтували огорожу, сітку, щоб законні користувачі мали до неї доступ.

“За два-три дні її знову загородили. На ділянці є об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності Халаменди, саме вони огороджені по периметру. Халаменда використовує цю ділянку для особистих цілей”, – зауважує Гоголь. 

Суддя Хоминець перейшла до дослідження письмових доказів цивільної справи. У матеріалах справи йдеться, що комісія намагалася потрапити на ці ділянки, однак їм не вдалося це зробити, бо були встановлені паркан, сітка та хвіртка, а на території були собаки. Також переглянули долучені фотоматеріали. 

“Зараз прокуратура просить зобов’язати Ігоря Халаменду усунути перешкоди на відповідних ділянках держлісгоспу його коштом,. Судові витрати позивач просить накласти на відповідача”, – зазначає суддя. 

Опісля відбулися судові дебати. Сторона позивача просить врахувати наявні докази щодо цієї земельної ділянки та задовольнити позов у повному обсязі. Також просить зобов’язати відповідача Халаменду демонтувати огорожу його коштом. Представник позивача від ДП “Івано-Франківське лісове господарство” підтримав представника прокуратури та просив задовольнити позов. 

Суддя відправилася до нарадчої кімнати. Повернувшись, ухвалила – задоволити позов позивача у повній мірі та зобов’язати відповідача Ігоря Халаменду усунути перешкоди у користування держпідприємства земельною ділянкою у селі Рибне. Також стягнути з відповідача 3 200 гривень судових витрат.

Нагадаємо, у Франківську відкрили кримінальну справу через незаконне виділення землі підприємцю біля озера.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!