Тисяча на ліки: що робити тим, хто не має смартфона, та чи багато охочих в аптеках

 • Для двічі вакцинованих, але без смартфонів та комп’ютерів українців, держава обіцяє вже від квітня спростити процедуру.

  Від 24 січня вакциновані віком 60+ за електронну тисячу від держави можуть купити ліки. Розрахуватися електронними коштами за вакцинацію можна у будь-якій аптеці, а також через Інтернет, пише «Галицький кореспондент» із посиланням на «ТСН».

  Так, у столичних аптеках ажіотажу наразі немає, але покупці таки йдуть. Право на ліки через “єПідтримку” має той, кому виповнилося 60 років на момент купівлі.

  “Перевірка здійснюється саме під час купівлі ліків, тобто, коли ви звертаєтеся до аптеки. Під час платежу банк, який видав вам картку, перевіряє, чи є вам 60 років саме на момент звернення. Немає значення, коли ви робили вакицнацію, коли робили картку – перевірка проводиться під час транзакції”, – пояснив проєктний менеджер Мінцифри Павло Русев.

  Придбати ж можна виключно ліки, внесені до реєстру.  Купити не вдасться: мінеральні води; харчові добавки; біодобавки; прилади типу тонометра, інгалятора.

  Тим часом багатьох в аптеці спіткає невдача, бо їхні телефони не мають функції безконтактної сплати.

  Представник  Мінцифри одразу радить йти до банку по пластикову картку. Їх уже видають дві установи, а загалом до програми підключаться дев’ять.

  Якщо ви вже отримали гроші “єПідтримки” у банку, який не видаватиме фізичну картку, у вас є два варіанти:

  • розрахуватися через Інтернет;
  • звернутися по допомогою до своїх дітей чи онуків, щоб вони налаштували вашу картку на свій телефон і змогли купити ліки для вас.

  Для двічі вакцинованих, але без смартфонів та комп’ютерів українців, держава обіцяє вже від квітня спростити  процедуру.

  “Якщо немає мобільного додатку, оскільки немає смартфону, то все одно треба буде звернутися до відділення банку, і там вже фахівці банку допоможуть все це оформити і власне отримати цю допомогу вже не в електронному вигляді, а у фізичному”, – запевняє заступник міністра економіки Олександр Грибан.

  Читатайте також: Черговий антирекорд: за минулу добу на Прикарпатті 2862 підтверджених випадків COVID-19

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!