Титановий імплант під око: у Франківську канадські та американські хірурги прооперували військового

 • 27-річний Андрій Смоленський, потрапивши під артобстріл на Запорізькому напрямку, втратив обидві руки, очі та частково слух.

  Позбавити болю та покращити естетику лиця взялися реконструктивні хірурги з Канади та Америки у рамках місії Face The Future Ukraine Medical Mission (Жовтень 2023), що вже вдруге відбулась в Івано-Франківську.

  Чоловік пережив майже 20 операцій, українським лікарям вдалося зберегти його життя, навчити знову самостійно ходити. Після проведених втручань на обличчі хлопця утворився великий рубець, який болісно стягував його шкіру, повідомляють на сторінці департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

  Канадські і американські хірурги разом з українськими колегами провели 6-годинну операцію, під час якої висікли деформовану тканину, встановили титановий імплант під око замість розтрощеної кістки, пересадили жирову тканину та шкіру з шиї, підготували око для встановлення косметичних імплантатів.

  Доктор Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation та професор медичного університету Торонто розповідає, що це дуже важкий випадок, бо у пацієнта комбіновані багато травм одночасно, а більшість кісток і мʼязів обличчя відсутні після поранення.

  Окрім Андрія, провідні світові фахівці прооперували ще 30 військових. Усі вони мають тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп.

  «Це 53-тя місія, яку провела команда Face the Future в різних куточках світу. Саме в Україні ми бачимо найтяжчі комбіновані випадки за весь наш досвід роботи, тому плануємо продовжувати повертатися раз на пів року в Україну, аби допомагати вашим захисникам та навчати українських колег, щоб ці операції стали доступні й в Україні», – розповідає доктор Пітер Адамсон.

  Для того щоб провести унікальні операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивні хірурги, окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи, анестезіологи та медичні сестри. Разом з ними працювали та навчалися українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.

  До теми: «Сталеві духом»: у Франківську відкрили благодійну виставку світлин поранених військових

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!