У Богородчанах за продаж ялинок “попри касу” засудили лісника

 • Богородчанський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі про незаконне збагачення.

  Як йдеться у реєстрі судових рішень, лісничий Яблунівського лісництва звернувся до підприємця, щоб той надав йому неправомірну вигоду. Мова йшла про придбання ялинок.

  Під час зустрічі чоловік повідомив лісничого про намір придбати у ДП «Солотвинське ЛГ» орієнтовно 100 свіжозрубаних новорічних ялинок для подальшої їх роздрібної реалізації. Той відповів, що може офіційно відпустити лише 20 ялинок, а решту може продати без сплати грошей у касу підприємства коштів, за умови, що той сплатить йому 100 грн за кожне дерево.

  Того ж дня підприємець розуміючи протиправність дій лісничого, звернувся у правоохоронні органи з метою викрити протиправну діяльність обвинуваченого. Згодом він заручився підтримкою поліції, взяв у правоохоронців гроші і передав лісничому як частину хабаря. Після цього працівника лісництва затримали.

  На суді лісничий визнав свою вину і розкаявся. Він також заявив, що ялинки новорічні є сезонним товаром, який не облікується, а у інші пори року взагалі знищується під час санітарних рубок. Тому з корисливих спонукань вирішив реалізувати їх поза обліком, оскільки прямих збитків підприємству від цього не було б заподіяно.

  30 серпня 2021 року суд визнав лісничого винним в отриманні неправомірної вигоди. Йому призначили покарання у вигляді штрафу в 34000 гривень із позбавленням права займати посади, які визначені ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» строком на 1 рік.

  Також суд постановив стягнути з засудженого в дохід держави понесені витрати на проведення судових експертиз в розмірі 12560 гривень.

  Читайте також: На Верховинщині чоловік вкрав у сусідів п’ять корів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!