У британській розвідці звинуватили Росію в планах встановити морські міни на підходах до українських портів

 • Росія покладе відповідальність за будь-які напади на цивільні судна в Чорному морі на Україну.

  За даними британської розвідки Росія може використовувати морські міни для нападів на цивільне судноплавство в Чорному морі.

  Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ Великої Британії, повідомляє УНН.

  “Розсекречена сьогодні інформація свідчить про те, що Росія може продовжувати атакувати цивільне судноплавство в Чорному морі, в тому числі шляхом встановлення морських мін на підходах до українських портів”, – йдеться у повідомленні.

  У відомстві заявляють, що РФ намагається атакувати цивільні судна, що прямують через український “гуманітарний коридор”, щоб перешкодити експорту зерна з України. Це дозволило б Росії тиснути на українську економіку.

  Зазначається, що МЗС Британії оприлюднило інформацію про замінування, щоб запобігти будь-якому такому інциденту.

  “Ми прагнемо забезпечити, щоб Україна могла продовжувати експортувати свою сільськогосподарську продукцію всіма відповідними маршрутами, включаючи “гуманітарний коридор”, суходолом і через Дунай. Велика Британія продовжуватиме співпрацювати з Україною та низкою міжнародних партнерів для досягнення цієї мети”, – наголосили у відомстві.

  Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі зазначив, що у той час, як Велика Британія і партнери продовжують робити все можливе, щоб український експорт потрапляв до тих, хто його найбільше потребує, «система цілеспрямованих атак Росії в Чорному морі демонструє готовність Путіна використовувати продовольство і невинну торгівлю як зброю за рахунок решти світу, блокуючи доступ продовольства на світові ринки».

  Після виходу з Чорноморської зернової ініціативи Росія пошкодила 130 об’єктів портової інфраструктури в Одесі, Чорноморську та Рені. Знищила майже 300 000 тонн зерна – більше, ніж весь обсяг, який Росія пообіцяла передати африканським країнам. Цього достатньо, щоб прогодувати понад 1,3 мільйона людей протягом року, вказали в МЗС Британії.

  Читайте також: Ювілейні 280 тисяч: за добу ЗСУ ліквідували ще 580 окупантів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!