У Долині судили матір, син якої без причини не ходив у школу

 • Днями Долинський районний суд Івано-Фаранківської області притягнув до адміністративної відповідальності 32-річну матір малолітнього сина за ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відомо, що жителька Долини ухилилась від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов навчання та виховання дитини.

  Суд встановив, що учень 5 класу без поважних причин систематично пропустив більше 10 днів навчання. Матір, яка самостійно виховує дитину, на суді вину визнала та пообіцяла більше уваги приділяти вихованню та навчанню сина.

  Відповідно до ч.1 ст.184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків)  батьки або опікуни можуть отримати попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  З урахуванням пом’якшуючих обставин у вигляді щирого каяття матері, Долинський районний суд за вказане правопорушення наклав стягнення у виді попередження.

  Звертаємо увагу на те, що згідно Постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» від 13.09.2017 року № 684 у випадку запланованої тривалої відсутності (більш ніж два дні) батьки учня мають заздалегідь подати адміністрації школи заяву із зазначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

  У випадку пропуску занять упродовж двох і більше днів учень допускається до занять за наявності медичної довідки.

 • Про факт запізнення чи дочасного закінчення занять (наприклад, через призначений візит до лікаря) батьки також повинні завчасу попередити телефоном чи письмово.

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!