У дитячій клінічній лікарні Івано-Франківська відкрили оновлене відділення реабілітації

 • У міській лікарні відремонтували велику залу для фізичних занять, хол та кабінети у реабілітаційному відділенні. Вдалося повністю оновити приміщення. Планується закупівля необхідного обладнання.

  У оновленому відділенні зможуть лікуватися маленькі пацієнти з важкими порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату, розладом аутичного спектра, синдромом Дауна, а також зі сколіотичною поставою та сколіозом.

  У відділенні є великий комплекс лікувальних і діагностичних втручань, які покращують стан дитини.

  Зал для реабілітації обладнаний системами вертикалізації, що забезпечує ефект невагомості, допомагаючи розробляти суглоби; є інвентар для дітей зі сколіозом чи сколіотичною поставою.

  «Частина нашого проєкту вартує 11 мільйонів гривень. За ці гроші проведено ремонтні роботи. Частину коштів витрачено на придбання обладнання. За зекономлені кошти, близько 700 тисяч гривень, докуповуємо ще додаткове обладнання. Це апарат штучної вентиляції легень, а також обладнання для розробки руки, так звана рукавичка, стельовий підйомник для тих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом», – розповіла директорка Міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

  «Дуже важливо, що для дітей з інвалідністю зробили такі умови для реабілітації і багато що вдалось зробити не за кошти місцевого бюджету, а повністю за кошти Європейського Союзу і програми «Україна-Румунія». Насамперед для нас великий позитив, тому що ми давно прагнули мати сучасне обладнання, сучасні ремонти.

  Наша дитяча лікарня, як інші медичні заклади, змінюється. І дуже добре, що за останні роки ми підтягнули міжнародну співпрацю і багато саме європейських проєктів фінансується для міста Івано-Франківська», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

  До слова, наразі завершується попередня проектна програма «Румунія-Україна». Зовсім скоро планують оголосити нову програму до 2027 року, в якій передбачено різноманітні проєкти, у тому числі й медичного напрямку. Зокрема, румунська сторона очікує на пропозиції від громади щодо реалізації проєктів реабілітації поранених військових у російсько-українській війні.

  До теми: В Івано-Франківську стартували екскурсії в підземелля ратуші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!