У франківській лікарні почали робити операції на слізні шляхи

 • Йдеться не тільки про операції на оці, але й із залученням носа. 

  Виконує їх київський офтальмолог Василь Кривень, який є уродженцем Рогатинщини і переїхав до Івано-Франківська, розповідають на сторінці ОКЛ, пише “Галицький кореспондент2. 

  Проблеми різного віку 

  Лікар розповідає, що проблеми зі слізними шляхами мають люди різного віку. Наприклад, через деформації, переломи носів, травми тощо. У молодих більше йде зарощення слізних каналів, пов’язане з гайморитами та іншими процесами, які можуть приводити до набряку слизової носа. Старші люди звертаються часто з ускладненнями. Вони неодноразово мали запалення слізного мішка, що закінчуються норицями, тобто проривом гною і створенням штучних ходів, фістул.
   
  “Ці хронічні запалення слізного мішка, якими я займаюся, можуть провокувати запалення і самого ока. Ми найбільше боїмося запалення передньої оболонки, це рогівки, так званих кератитів, які можуть важко перетікати при таких ситуаціях. Тому, звичайно, слізні шляхи при таких хронічних процесах потрібно відновлювати. Не просто відкривати мішок та випустити гній… Це – тимчасове полегшення, а потім людина знову приходить через пів року з такою ж проблемою. Тому моя справа донести інформацію, що краще в спокійному стані виконати ту операцію, відновити шляхи, щоби не було повторних гноєтеч чи інших проблем”, – радить лікар.

  Йдуть на останній стадії

  За спостереженням очного хірурга, люди не йдуть до лікаря на ранніх стадіях захворювання, а чекають до останнього. Він же радить, принаймні, звертатися до фахівців у наступних випадках.
   
  Якщо людина все життя була далекозорою, а після 40 років раптом почала добре бачити і читати без окулярів, це може бути ознакою набухаючої катаракти. 
   
  Деякі види глауком також пов’язані саме з ростом цього кришталика. Через якийсь час високий тиск на задній відрізок ока може призвести до атрофії зорового нерва, і його вже не відновити.
   
  Якщо є сльозотечі.
   
  “Коли людина натиснула в куточку ока, а в неї вже не тільки сльоза, а слиз або й гній з’явився, то їй треба промити ті слізні шляхи і виявити, на якому місці є перешкода. Не чекати, поки гній роз’їсть шкіру. Тому такими речами я би не нехтував…”, – радить лікар.
   
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!