У Франківському драмтеатрі працюватиме режисер із Франції

Сьогодні, 12 березня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прес-конференція з нагоди важливих для життя театру подій.

Директор, художній керівник театру, народний артист України Ростислав Держипільський розповів про найближчі плани театру.

“Наш колектив сьогодні працює на повну, і я надзвичайно тішуся тій формі й тонусу, в якому він перебуває,” – коментує режисер.

Серед найближчих планів театру гастрольний тур до Львова, Миколаєва та Одеси з благодійною виставою, поїздки на фестивалі, та прем’єри постановок.

“Ми повинні брати участь не тільки в найкрутіших фестивалях, а у всіх що проходять в Україні. Щоб таким чином підіймати Український театр,” – каже Держипільський.

Ексклюзивною новиною події стало те, що вперше в Україні режисер з Франції буде працювати на штатній основні в Івано-Франківському театрі. Режисер з Парижа Жуль Одрі працюватиме на посаді головного режисера театру.

Досі режисер мав досвід успішної роботи в кількох театрах столиці Франції та в театрі міста Сан-Дені та був задіяний у компанії “Future Noir”. Також відомий акціями на підтримку українських політичних в’язнів, зокрема в акціях на підтримку режисера Олега Сенцова.

Жуль Одрі пройшов конкурс на цю посаду і невдовзі продовжить свою роботу над прем’єрною постановкою “Калігула”. В основнові постановки адаптація написаної 1938 року одноіменної п’єси Альбера Камю.

“Я дуже люблю це місто. Минулого року я був тут на фестивалі “Порто Франко” і я зрозумів, що це місто яке я буду любити. Тут є особлива душа якої я не зустрічав в інших містах України. Я познайомився з Ростислав у Парижі, коли ми працювали над Модельні, тепер я познайомився з більшою кількістю людей з Франківська і я у захваті,”- розповідає Жуль Одрі.

Жуль Одрі наголосив, що його мета знайти баланс між культурою і традиціями які він зустрів тут і тими віяннями які він привіз з собою з Європи. Після чого Французький режисер зачитав рядки з вірша патрона театру – Івана Франка “Каменярі”.

Нагадаємо,Франківському драмтеатру надали статус національного

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!