У франківському палаці Потоцьких покажуть виставку про “Оксамитову революцію” та фільм “Коля”

 • В Івано-Франківську розповіли про відкриття виставки “Оксамитова революція”, про кінець тоталітарного режиму в Чехословаччині, та про показ оскароносного чеського фільму «Коля».

  Відкриття та показ відбудеться 6 жовтня о 18:00.

  “Виставка складається із 60 фотографій 15-ти провідних чеських художників”, – каже співорганізаторка Віра Дерев’янко.

  Саме ці фотографи зафіксували революційні моменти Чехії: демонстрацію проти тоталітарного режиму в 1988 році, Тиждень Палаха в січні 1989 року тощо. Також у вставці є серія фотографій, присвячених відходу радянських військ із Чехословаччини в 1990-1991 роках, що ознаменувало закінчення Оксамитової революції.

  Фільм “Коля” режисера Яна Сверака знятий у 1996 році. Тоді ж він і отримав премію “Оскар” та “Золотий глобус”. Стрічка розповідає історію чоловіка, який думав, що вже не може бути гірше, але в той час він переживав найкращі моменти свого життя. Старий Франтішек і хлопчик Коля залишилися самі, вони один одного не розуміють взагалі. І в фільмі показують їх довгий і складний шлях.

  “Актуальність не минула, вона наростає. Тому треба повернутися до тих часів, дивитися і розуміти, як нам зараз поводитися”, – додає директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимир Гайдар. 

  Нагадаємо, у Франківську покажуть документально-музичний фільм про події Майдану (фото).

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!