У Франківську 80 сімей скористалися послугами проєкту «Помічник сім’ї захисника»

 • Проєкт допоміг владнати побутові проблеми багатьом родинам військових.

  Ініціатива запрацювала з лютого 2024 року на базі комунального закладу «Дім воїна», що в Івано-Франківську.

  «Задум проєкту «Помічник сім’ї захисника» виник, коли я ще сам перебував на фронті, а дружина вдома потерпала від певних побутових незручностей, – розповідає Микола Крошний, директор комунального закладу «Дім воїна», воїн 82 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. – Дружина час від часу писала про якісь дрібні побутові проблеми: то лампочка перегоріла, то вимикач перестав працювати. Не кожна жінка зможе полагодити це самостійно. Тож доводиться або просити когось із друзів, або викликати кваліфікованих майстрів і сплатити чималі гроші за цю послугу. Тоді й виникла ідея».

  Якщо родині військовослужбовця потрібна допомога ремонтника, а голова сім’ї на фронті, виконати дрібні роботи по будинку допоможе майстер з «Дому воїна».

  «Я знайшов працівника, з яким ми обговорили, який дрібний побутовий ремонт він може якісно робити. Після запуску проєкту в пілотному режимі вже через тиждень зрозуміли, що потреба велика, бо посипалося дуже багато дзвінків та звернень. У нас вже близько 80 успішно виконаних замовлень.

  Самі послуги безплатні, але деталі чи прилади, які вийшли з ладу, вже купують замовники», – каже Микола Крошний.

  Якщо, наприклад, кран в умивальнику не підлягає ремонту, особа яка звертається, купує новий кран, і фахівець його безкоштовно монтує.

  За словами Миколи Крошного, найбільше звернень щодо проблем із сантехнікою та електрикою.

  «Було кілька запитів щодо монтажу карнизів, бо кішки скакали на штори та зламали кріплення. Але найбільше викликів щодо заміни чи ремонту сантехніки та електрики. Десь кран підтікає або некоректно працює, десь розетка зламалася і так далі», – розповідають у «Домі воїна».

  Зауважимо, комунальне підприємство «Дім воїна» надає соціальні послуги людям з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, АТО/ООС, а також членам їхніх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, добровольців, учасників Революції гідності та членів сімей Героїв Небесної Сотні.

  До теми: У Франківську «Дім воїна» допомагає фізично реабілітовувати захисників після поранення

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!