У Франківську біля «Бастіону» хочуть збудувати готель

В Івано-Франківську відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради. Сьогодні, 1 жовтня, розповіли про будівництво готелю на вулиці Кардинала Любомира Гузара.

Власник фортечного комплексу «Бастіон» Олег Заріцький пояснює, що цей проєкт реконструкції «Бастіону» триває ще з 2006-2007 року. Тоді почали перші розмови про адаптацію південно-західної території.  За його словами, було дві частини реконструкції «Бастіону», одна з них – будівництво будинку.

«Ми запросили для реалізації цього проєкту відомого австрійського архітектора Мікаелья Шишковіца. Він не раз приїжджав, вивчав ситуацію», – нагадав Заріцький.

У 2007 році архітектор запропонував проєкт. Тоді його обговорювали і за словами, Заріцького, він вийшов доволі непоганий. Проте розпочали реставрацію «Бастіону» з першої. А в 2012 році міські очільники сказали, що треба терміново завершувати роботи, щоб презентувати «Бастіон» до 350-річчя.

«Коли прийшов час до реалізації другої частини, появились дуже багато розмов. Зокрема, говорили про те, що не варто робити так, як пропонував австрійський архітектор», – пригадує Заріцький.

Згодом знайшли нового архітектора, який у 2015 році презентував новий проєкт. За словами Заріцького, він отримав схвальні відгуки.

Зокрема, там мало бути приміщення на чотири поверхи, де розташовувалися б ресторани, дитячі кімнати та адмінприміщення. Проте цей проєкт так і не взялись реалізовувати. Згодом архітектор переробив проєкт.

Тепер на місці біля «Бастіону» має бути готель на п’ять поверхів, оскільки його площу зменшать.

«Монофункція готелю буде найбільш придатною для цього місця», – закцентував Заріцький.

Заступник керівника управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Артур Прокіпчук зазначив, що якщо приймати такий проєкт, то останній поверх варто зрівняти із суміжнім будинком.

Члени містобудівної ради обговорили це питання. За їх словами, якось використовувати територію біля «Бастіону» потрібно, адже вона вже давно пустує.

Зокрема Володимир Гайдар, директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» зазначив, що такий проєкт варто підтримати, проте його треба трохи допрацювати. Зрештою члени ради підтримали проєкт за основу. Потім його розглядатимуть ще раз.

Читайте також: Реконструкція поставить хрест на унікальній церкві

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!