У Франківську люди пікетують “Білий дім” через тарифи (фото)

 • Сьогодні, 28 січня, в Івано-Франківську відбулась акція протесту через тарифи на газ та інші комунальні послуги.

  Люди, обурені їх підняттям, вийшли на пікет адмінбудівлі на площі Соборності, щоб донести свою позицію до чиновників.

  “Ми пенсіонери і нам дуже скрутно. Адже ми тратимо всю пенсію на ці тарифи. Коли наші теперішні керівники йшли до влади, то обіцяли, що будуть щось робити для держави, а насправді нічого не роблять”, – каже франківець Зореслав Мельник, учасник мітингу.

  Участь в акції взяли кілька десятків франківців. Вони тримають плакати “Нові тарифи – новий голодомор”, “Стоп ганебним тарифам”, “Зупинимо тарифний геноцид” та інші. 

  “Усі гроші за доставку газу невідомо куди йдуть. З людей знімають останню сорочку. Моїм внукам уже обрізали газ через неоплату. Якраз коли були сильні морози. Влада повинна захищати народ, а вони цього не роблять. Треба рятувати людей, тому я й сюди прийшла”, – розповідає франківка Христина Дувірак.

  Один із протестувальників Василь Томашевський каже, що якщо такі мітинги не дадуть ніякого прогресу, то всі вирушать до Києва і стоятимуть перед Верховною Радою.

  “Зараз важливо показати нашу позицію. Наша влада забула, що має слухати людей, а не олігархів. П’ять чи шість олігархів розписали ринок газу. Нам вистачає газу власного видобутку. Люди мають споживати свій природній газ. Зараз багато людей немає роботи. В цей період часу треба бути уважним до таких речей, як підняття тарифу”, – сказав міський голова Руслан Марцінків, який вийшов до протестувальників.

  З 1 січня 2021 року тарифи на газ змінили майже всі постачальники. Планувалося, що платити більше будуть не тільки за газ як товар, але і за його постачання. Така зміна зовсім не сподобалася людям. Аби їх почули, українці почали масово перекривати дороги. Акції не минули й Івано-Франківщину.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!