У Франківську начальник муніципальної інспекції розкритикував дії патрульних

 • Сьогодні, 15 травня, в Івано-Франківську патрульні влаштували акцію. Вони на тротуарах перед пішохідними переходами за допомогою трафаретів нанесли попереджувальні надписи “Візьми дитину за руку”, “Зніми навушники”, “Сховай телефон”, “Велосипедист” тощо.

  Начальник муніципальної інспекції з благоустрою Мирослав Федорків у соціальній мережі розкритикував такі дії патрульних.

  Він написав, що велика увага в Європі приділяється будівництву та покращенню пішохідної і велосипедної інфраструктури. Понад усе ставляться інтереси громадського транспорту: він у пріоритеті, їздить по виділенках, рухається швидше від усіх. Адміністрації міст роблять усе можливе, щоб максимально зменшити відсоток використання приватних автомобілів, розвиваючи альтернативні види мобільності.

  «Автомобілецентричні в минулому міста стають людиноорієнтованими. Безпека понад усе! Люди понад усе!

  Водії несуть усю відповідальність за наслідки ДТП.  Але інфраструктура будується таким чином, щоб не допустити трагедії, або мінімізувати її наслідки у рідкісних випадках», – пише Федорків.

  Водночас, за його словами, в Івано-Франківську відділ організації дорожнього руху патрульної поліції вперто блокує впровадження нових схем та засобів організації дорожнього руху та реалізацію сучасних інфраструктурних проектів. І ніби, розписуючись у своїй профнепридатності, відділ безпеки дорожнього руху відправляє молодих патрульних наносити трафарети на тротуари. Тобто поліція знову працює з потенційними жертвами, а не з винуватцями майбутніх ДТП, наголошує Федорків.

  «Я вважаю, що це і є оцінка їхньої діяльності. Чергове дно пробите, і це великий сором для міста, яке претендувало на місце серед лідерів у галузі дизайну вулиць, дорожньої інфраструктури та безпеки дорожнього руху.

 • Я сподіваюся патрульна поліція побачила і зрозуміла цей пост. Зайве казати, що несанкціоновані написи на тротуарах є порушенням правил благоустрою міста Івано-Франківська, та повинні бути усунуті протягом найближчого часу. В майбутньому, надіюсь, нам не доведеться повертатися до цього питання. Бо я важко собі уявляю, як муніципальна інспекція складає припис на патрульну поліцію», – закінчує Мирослав Федорків.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!