У Франківську покажуть фільм про загиблого героя Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі»

 • Родзинкою фільму стали кадри, які взагалі ніхто не бачив – бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у «Да Вінчі». Особливо багато цих кадрів було з моменту повномасштабного наступу.

  14 травня в Івано-Франківську відбудеться показ документального фільму «Да Вінчі», присвяченого пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».

  Про це повідомив в ефірі Українського радіо продюсер стрічки Назар Борушок.

  Потім, за словами продюсера, буде показ в Угорщині, далі – у 5 містах Великої Британії, зокрема у Лондоні та Манчестері. Вже відбувся показ у Клівленді та Детройті (США).

  «Після чого фільм вийде вже в український прокат, і кожна людина зможе в зручний для себе час відвідати показ у кінотеатрі. Частина коштів із продажу квитків буде спрямована на батальйон «Да Вінчі», – сказав Борушок.

  Він нагадав, що стрічка «Да Вінчі» складається передусім з інтерв’ю людей, які його добре знали – це і родина, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Також у фільмі використані архівні матеріали.

  «Коли я шукав архіви, то теж проробив дуже велику роботу, оскільки я моніторив все, що було з 2014 року. Я заходив буквально у фейсбук, просто гортав стрічку до найпершого посту Дмитра і вишукував матеріали, які могли забутися. Потім я заходив до всіх його друзів, шукав там матеріали і таким чином знайшов кілька унікальних відео, які вже всі забули і які ми використали», – зазначив продюсер.

  «Тож ми склали стрічку з цих трьох частин: з архівів 2014 року, з інтерв’ю його друзів, побратимів і родичів та з архіву, який він знімав сам на GoPro», – сказав Борушок.

  Також він зазначив, що ексголовнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний долучився до створення документального фільму про «Да Вінчі», де ділився своїми спогадами і про знайомство, і про дружбу з Дмитром Коцюбайлом.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!