У Франківську стартувала благодійна акція “Перший портфелик” (фото)

 • В Івано-Франківську розпочалася щорічна благодійна акція “Перший портфелик”. Акція триватиме місяць.

  За цей час “Карітас Івано-Франківськ” планує зібрати кошти для придбання портфеликів першокласникам. Ранці мають бути повністю укомплектовані усім необхідним шкільним приладдям, інформує Галицький кореспондент.

  “Мета цієї акції – допомогти дитині почувати себе комфортно, коли вона перший раз переступає поріг школи. Кожен може чинити добро потребуючій дитині. Ранець буде коштувати приблизно 1700 гривень, у ньому має бути все необхідне, щоб дитина могла піти до школи. Хочу бачити усмішку на тих дітях”, – говорить о. Володимир Чорній, директор “Карітас Івано-Франківськ”.

  Допомогу отримають діти з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це діти-сироти, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти учасників АТО та загиблих воїнів, діти внутрішньо переміщених осіб.

  Отець каже, що такі категорії мусять бути, адже бувало, що акцією користувались люди, які є досить забезпечені.

  Наразі на закупівлю портфелів є близько 12 000 грн.

  Проходить збір, священики оголошують про цю акцію в церквах. Долучитися до неї можна також самостійно, придбавши портфелики та канцтовари.

  За словами Володимира Чорнія, минулого року зібрали 170 портфелів. У середньому роздають 150-170 ранців.

  Тетяна Іванюк внутрішньо-переміщена особа, третій рік живе в Івано-Франківську. Завдяки Карітасу її дитина отримає свій портфелик.

  “У мене є троє дітей і в цьому році найменша Варвара йде в перший клас. Багатьом людям здається, що якщо ми тут довго живемо, то вже можна все мати. Але насправді важко зібрати, треба на все багато грошей. З першого року нам Карітас допомагає”, – ділиться переселка.

  “Я говорю від імені своєї доньки. У неї п’ятеро дітей, вона їх виховує одна. Діти хворіють, живемо в однокімнатній квартирі і туго нам. Зібрати дітей дуже складно, бо в неї всі діти маленькі. Ця допомага від Карітасу важлива, дитина може отримати той перший рюкзак і піти в школу. У доньки ніколи не вистачає грошей і це дуже важко”, – говорить Іванна Зінько, бабуся майбутньої першокласниці Кароліни.

  Вручення портфеликів відбудеться 27 серпня 2021 року о 12:00 на парафії Успіння Пресвятої Богородиці.

  Читайте також:  Бути байдужим – нечесно: у Франківську говорили про проблеми людей з інвалідністю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!