У Франківську стартував фестиваль українського кіно

Сьогодні, 15 вересня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю українських фільмів «Обрій».

«На фестивалі ми будемо показувати найпопулярніші українські фільми за останній період. Ми створили систему рейтингу, за якою обрали стрічки не за власним смаком, а за смаком глядачів», – розповідає Анатолій Базильчук, один із організаторів фестивалю.

Саме тому на фестивалі буде показано популярний фільм «Слуга народу», відомий мультик «Микита Кожум’яка», найкраща українська документальна стрічка «Рідні», фільм «Чужа молитва» та інші. Також  буде показано фільм «Припутні», який тільки виходить до прокату.

«Зараз українське кіно почало отримувати від держави значну підтримку. П’ять років тому була запроваджена нова система відбору кінопроектів, де спеціально відібрані експерти вирішують, яке кіно спонсорувати. Цьогоріч уряд збільшив фінансування кіно до 500 млн. грн. і розраховується, що наступного року буде близько 2 млрд. гривень», –  розказав Станіслав Притула, представник Держагенства з питань кіно.

Також Сергій Притула сказав, що ми можемо спостерігати безпрецедентну ситуацію для України, коли за один сезон, який розпочався 24 серпня, до кінця року у прокат вийшло близько 13 фільмів.

Вже сьогодні у рамках фестивалю пройде прем’єра фільму «Припутні», творча група якого також була на презентації.

«Припутні – це село і також це дикі голуби, тобто образ, з яким я порівнюю головних героїв. Це фільм, в якому ви впізнаєте себе і знайомих. Це фільм, де всі актори живі, правдиві та звичайні», – розповідає режисер фільму Аркадій Непиталюк.

Читайте також: Наш фільм про добро, про позитив, про віру у Бога, – Дзідзьо про нову кінороботу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!