У Франківську в Університеті третього віку говорили про медіаграмотність

 • Літнім студентам пояснили, як бути медіаграмотними та критично сприймати інформацію, яку вони отримують із ЗМІ.

  Сьогодні, 15 листопада, до них прийшов головний редактор газети “Репортер” Андрій Філіппський. Розповідаючи про медіаграмотність він порівняв її зі споживанням їжі.

  “Основною складовою медіаграмотності є критичне мислення. Найчастіше чим більш галасливішою є інформація, тим більше шансів що це неправда. Зараз багато недостовірної інформації у ЗМІ попадає з соцмереж. Ми сьогодні живемо в епоху постправди”, – каже Андрій Філіппський.

  Також пан Андрій проаналізував інформацію, яку подають центральні телеканали.

  “На нашому телебаченні є три ворожих канали і один напівворожий. Зокрема,  “Інтер”  – професійний, але ворожий з усіх боків, тобто люди свідомо шкодять Україні тому, що мають відповідного власника. Також ворожими є “NewsOne” та  “112 Україна”. До напівворожих відноситься канал “Україна”.

  Філіппський зазначив, що це не означає, що ці канали не варто дивитися. “Ви маєте право дивитися, що завгодно, але з примруженим лівим оком, – пояснив він. – Брешуть часто і брешуть свідомо. Нерідко подають 70% правди, а 30% неправди,  яка сильно впливає на ваше відчуття до того, що ви бачите”.

  Цікавим  був наведений приклад роботи каналу “1+1”. “Декілька років тому на цей канал прийшла нова команда, яка мала підвищити його рейтинг і прибутки. Там ввели “принцип  шести С” (скандал, сенсації, секс, сміх, страх, сльози) та “принцип одного Г”(гроші). Тобто на ефір нічого крім цього не попадало.”

 • За його словами, такі шоу, як “Говорить Україна” та “Це стосується кожного” є плітками, які винесли на всеукраїнський рівень. Проблема в тому, що літні люди бачачи негатив на цих передачах переносять його у власні сім’ї.

  Більше про Університет третього віку читайте: У Франківську стартував Університет третього віку

  Збираються літні люди щочетверга о 15 год. за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!