У Франківську відкрили анотаційну дошку народній артистці України (фото)

 • В Івано-Франківську на фасаді Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка відкрили анотаційну дошку народній артистці України Христині Фіцалович.

  На урочистій церемонії відкриття були присутні представники влади, актори та громадськість, пише «Галицький кореспондент».

  «Напевно, буде справедливо, що після Божени Антонович та інших, ми відкриваємо дошку Христині Фіцалович. Хочу подякувати усім, хто долучився до того, аби дошка з‘явилась», – каже міський голова Руслан Марцінків.

  Він додає, що у місті може бути алея акторів.

  «Час йде, покоління змінюються, а пам‘ять має залишитись. Направду, ми довго йшли до цієї події – відкриття, тому вітаю усіх», – наголосив мер.

  Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації розповідає, що в ролях Христини Фіцалович відчувався талант і харизма.

  «Вона була тим педагогом, яка вміла передавати кожну роль, а це дійсно потрібно вміти. Христина – з родини української шляхти, яка мала свою чітку позицію», – говорить Федорак.

  Народна депутатка України Оксана Савчук пригадує розповіді Христини Фіцалович.

  «Кожне її слово зачіпало. Батьки хотіли, аби вона йшла в медичне училище, та Бог привів у музику. Христина поступила і, мабуть, ніколи не шкодувала, бо з дитинства їй прищепили любов до української пісні. В одному з ефірів вона розповідала, як записувала в зошиті поезії Ліни Костенко, коли ще не було Української держави», – говорить Савчук.

  Ростислав Держипільський, генеральний директор-художній керівник театру теж ділиться теплими словами про Христину.

  «Вона завжди була молода душею, багато символічних речей пов‘язаних саме з нею. Христина багато що робила вперше, пропрацювала 30 років в нашому театрі, і дуже символічно, що ми відкриваємо анотаційну дошку саме до 30-річниці Незалежності», – каже директор.

  Громадськість поклала квіти до анотаційної дошки народної артистки України.

  Довідково: Христина Фіцалович – народна артистка України, професор кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Серед основних театральних ролей у фільмах та п‘єсах «Цирк засвічує вогні», «Поцілунок Чаніти», «Наталка Полтавка».

  Нагадаємо, у Франківську відкрили анотаційні дошки двом заслуженим будівельникам

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!