У Франківську відкрили анотаційну дошку Степану Пушику

Сьогодні, 7 травня, в Івано-Франківську на фасаді будинку по вулиці Шевченка, 56 відкрили пам`ятну дошку письменнику Степану Пушику.

Відкривали дошку дружина Степана Ганна Пушик, їхні діти та міський голова Руслан Марцінків. Після цього священики освятили її. Також під час відкриття дружині Пушика вручили відзнаку письменника “Почесний громадян міста”.

“Вічна пам’ять Степану. Він був совістю нашого міста, бо міг сказати все прямо і відверто. Востаннє я зустрівся із Степаном на відкритті дошки і було видно, що людина щось переживає”, – сказав міський голова.

Ганна Пушик додала, що важко бути на цій події, бо Степан повернувся до рідного дому, але вже на пам’ятній дошці. Також жінка згадала, що її чоловік хотів видати свій щоденник, вона йому в цьому допомагала. Але фольклорист так і не встиг його видати.

Довідково: Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944, с. Вікторів Галицького району Івано-Франківської області. Був заслуженим діячем мистецтв України, народним депутатом України першого демократичного скликання та головою підкомісії з питань національних меншин Комісії культури і духовного відродження. Входив до опозиційної Народної Ради (1990—1994).

Степан Пушик — автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок. Помер письменник у ніч з 13 на 14 серпня 2018 року. Поховали Степана Пушика у рідному селі Вікторів на Прикарпатті.

Нагадаємо, Хірург від Бога: у Франківську відкрили анотаційну дошку Сергію Кашно

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!