У Франківську вшанували річницю з дня найбільшої депортації українців з етнічних земель

 • В Івано-Франківську вчора, 11 вересня, вшановували 78 річницю з дня найбільшої депортації українців з етнічних земель.

  Так, у парку Шевченка до Дня пам’яті українців-жертв примусового виселення провели благодійний захід, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на очільника міста Руслана Марцінківа.

  За його словами, такі благодійні заходи дають змогу купувати для ЗСУ тепловізори та інші необхідні речі. Під час дійства лунала лемківська пісня у виконанні лемківської хорової капели “Бескид”.

  “Низький уклін учасникам хорової капели та її керівниці Олені Поглод за те, що створили колектив та плекають лемківську культуру. Адже ми повинні берегти традиції, пісню й історичну пам’ять. Та шанувати тих, хто не з чуток знає про депортацію”, – зазначає міський голова.

  9 вересня 1944 року розпочалась депортація понад 700 тисяч етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

  “Це наші одвічні землі. Ми щороку їздимо впорядковуємо могили українців там. І цього року також відновили ряд могил. Ми не забуваємо цю трагедію. Вона нагадує нам про те, що у своїй державі нас ніхто не депортує. Тому борімося за нашу державу. Ми переможемо! Слава Україні!”, – йдеться в дописі.

  До теми: На Калущині пам’ятник радянському солдату реставрували, перетворивши на монумент воїнам ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!