У Франківську вийшли на протест сотні працівників деревообробної галузі (фото)

 • Сьогодні, 13 липня, до Івано-Франківська на протестну акцію приїхали представники деревообробних підприємств Прикарпаття.

  Кілька сотень людей приїхали, щоб висловити свою незгоду із ситуацією, що склалася на ринку необробленої деревини, пише “Галицький кореспондент“.

  Мова йде про відсутність потрібних законів, неконтрольований ріст цін на необроблену деревину та непрозорі аукціони.

  “Тисячі людей можуть залишитися без роботи, якщо нічого не змінити. Свого часу лісові райони отримали як засіб для існування саме ліс. За час дії мораторію на експорт лісу-кругляка нічого не було зроблено. Підприємства не можуть нічого планувати в умовах лотереї на електронних майданчиках. Виграв ліс на лохотроні – працюєш, ні – ти закрився. Минулого року кубометр смереки коштував 1200 гривень, зараз – 7000. Це жах”, – розповідає Ігор Соболевський, голова Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття.

  Протестувальники написали звернення до голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця. Вони просять його звернути увагу на те, що до участі в лісових аукціонах допускаються і великі підприємства, і перекупники, і малі виробники. Це робить неможливим адекватні торги за ліс для останньої категорії учасників.

  Також у тексті звернення – прохання вилучити необроблену деревину з переліку біржових товарів, що теж ускладнює її покупку малими підприємствами й може призвести до зростання цін через монополізацію.

 • Читайте також: вимагають ремонту дороги: під стінами ОДА протестують мешканці Рожнятівщини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!