У франківських тролейбусах можна буде оплачувати проїзд через смартфони

 •  Сьогодні, 21 лютого, під час оперативної наради директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк доповів про стан запровадження електронного квитка.

  За його словами, в містах по-різному відбувається запровадження електронного квитка. Так, Житомир і Тернопіль йдуть одним шляхом. У них є переносні валідатори. Оплата здійснюється карткою. Валідатор друкує квиток у вигляді чека, згодом його замінять на стаціонарний. Недолік – потрібно кожен раз прикладати картку. «На нашу думку, буде проблематично діставатись до валідаторів. У Білій Церкві є приватний інвестор, який потім отримуватиме певні кошти. Вінниця та Львів залучили кредитні кошти ЄБРР. У Вінниці 80% транспорту є комунальним. Там для цього створене окреме комунальне підприємство», – розповів він.

  За словами Голутяка, потрібно виготовити близько 15 тисяч карток. Термін впровадження електронного квитка – 2 роки. Необхідні інвестиції – 16 мільйонів.

  «Ми сьогодні працює з одним з державних банків і готові з березня почати тестувати електронний квиток через смартфон. Ми також запровадимо тижневий, місячний, денний квиток», – наголосив він.

  Мер додав, що це буде зручно для студентів, оскільки більшість з них мають смартфони. «Важливо з березня це запустити», – наголосив він.

  Нагадаємо, Франківські студенти таки їздитимуть за гривню.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!