У Генштабі ЗСУ розповіли про етапи мобілізації в Росії

 • У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про різні етапи мобілізації в Росії.

  Як передає кореспондент “УНІАН”, про це заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов розповів під час онлайн-брифінгу.

  Як сказав Громов, за даними української розвідки, поспішність Кремля в оголошенні часткової мобілізації є “наслідком зростання внутрішніх і зовнішніх загроз режиму Путіна”.

  “Насамперед, це неспроможність діючої російської влади досягти анонсованих цілей у спеціальній воєнній операції. Це зростаюча підтримка України країнами Заходу та збереження курсу нашої держави на вступ до НАТО. Також загострення у Росії соціально-економічних проблем та посилення санкційного тиску на Російську Федерацію”, – сказав Громов.

  Він нагадав, що, згідно з планами, мобілізації підлягатимуть близько 300 тисяч осіб. Ці дані оприлюднені у пресі. За попередніми оцінками, призов відбудеться щонайменше у два етапи, а може бути більше.

  На першому етапі, ймовірно протягом місяця-півтора, противник планує доукомплектувати до повного штату свої з’єднання та військові частини, що залучені до ведення бойових дій на території України. Також не виключається, що частина сил піде на доукомплектування підрозділів прикордонної служби Федеральної служби безпеки противника для вивільнення особового складу підрозділів збройних сил, які залучені на прикритті державного кордону з нашою країною.

  Категорія осіб, які підлягають мобілізації, може бути різна.

  “Але ми розуміємо, що найбільша частина – це будуть посадові особи сержантського та рядового складу, а також молодші офіцери. Це категорія, яка найбільше понесла втрат у ворожому війську”, – додав Громов.

 • Крім того, він зазначив, що надалі не виключається, що впродовж другого етапу супротивник продовжить виконувати заходи з мобілізації, і буде створена низка загальновійськових формувань оперативного і тактичного рівня та відповідний комплект підрозділів ракетних військ і артилерії.

  “Одночасно ми розуміємо, що фахівців дефіцитних спеціальностей у противника на даний час немає, а їх підготовка буде займати тривалий час. Тому насамперед противник зосередив свою увагу на формуванні загальновійськових частин підрозділів, підрозділів ракетних військ та артилерії”, – сказав він.

  При цьому Громов запевнив, що Збройні сили України готові до будь-якого розвитку подій.

  До теми: Мобілізація в Росії не вирішить багатьох проблем їхньої армії, – Пентагон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!