У Калуші на бульварі Незалежності створять меморіальний комплекс, висотою сім метрів (фото)

 • 15 липня відбулося засідання організаційного комітету щодо всебічного сприяння та надання допомоги у встановленні пам’ятників, меморіальних дощок та інших пам’ятних знаків у Калуській міській територіальній громаді.

  Пріоритетним питанням стало будівництво меморіального комплексу біля Каменя Незалежності. На цьому місці згідно з проєктом передбачено установлення пам’ятника «Борцям за незалежність», облаштування центральної площі, скверу та пішохідних доріжок, інформують Вікна.

  Мініверсію скульптури виготовив скульптор Ігор Семак. Візуалізацію меморіального комплексу розробив архітектор Василь Тимків.

  Ігор Семак зазначив, що постаттю скульптури в бронзі вирішив зобразити жінку — Україну, одягнену в національний одяг, яка тримає Державний Герб. Зверху буде зображений голуб, який символізує Зіслання Святого Духа. Позаду скульптури стоятимуть п’ять бетонних конструкцій, на яких будуть міститися відомості про різні історичні періоди. А саме: про Козацьку добу, опришків, Січових Стрільців, УПА, проголошення Незалежності та російсько-українську війну на Сході України.

  Презентуючи візуалізацію, Василь Тимків додав, що висота пам’ятника буде близько 3,5-4 метрів. Проте, враховуючи те, що він буде на постаменті і стоятиме на підвищенні сходів, то сягатиме близько 7 метрів. Гранітні конструкції будуть висотою 30-40 см. Камінь Незалежності стоятиме позаду скульптури.

  Передбачать і встановлення пандусу для людей з обмеженими можливостями.

  Поки що проєкт перебуває на стадії розробки. До 30 липня повинні розробити концепцію історичних епох, які будуть відображені на гранітних конструкціях. А 6 серпня вкотре обговорять візуальний стиль меморіального комплексу.

  Читайте також: На Калущині триває будівництво школи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!