У Калуші назвали можливий тариф на центральне опалення

 • 25 травня виконавчий комітет Калуської міської ради заслухав і затвердив план заходів з підготовки до наступного опалювального сезону.

  Як зазначив міський голова Андрій Найда, КП «Водотеплосервіс» в наступний опалювальний сезон навряд чи зайде. «Будемо заходити іншою компанією», — пояснив він. Очевидно йдеться про КП «Калуська енергетична компанія». Це комунальне підприємство поки діяльність не веде, але вже має ліцензії на послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення.

  А тиждень тому виконавчий комітет направив звернення до Міністерства фінансів, у якому йшлося, що через величезні борги діяльність КП «Водотеплосервіс» під загрозою, а тому доцільно передати зобов’язання за непогашеним кредитом Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Калуській енергетичній компанії» (а також водозабір, мережі тощо та зробити її надавачем послуг з централізованого водопостачання і водовідведення), інформують “Вікна”.

  Також минулого тижня повідомляли про те, що КП «Водотеплосервіс» займається розрахунком економічно-обгрунтованого тарифу на послугу з централізованого теплопостачання, а процедуру його розгляду і затвердження планують завершити до початку опалювального сезону. На засіданні виконкому міський голова озвучив попередній економічно-обгрунтований тариф на опалення від котелень міста — близько 2200 гривень за Гкал. Це більш як удвічі вище, ніж тариф, за яким калушани сплачували за тепло під час останнього опалювального сезону.

  Нагадаємо, минулого року у Калуші затвердили тарифи на опалення для КП «Водотеплосервіс» і ДП «Калуська ТЕЦ-Нова». Зокрема пропонувалося встановити тариф на опалення для населення (лише тих мешканців міста, які отримують тепло від котелень) у розмірі 1810,74 гривень за Гкал  проте у підсумку для населення тоді встановили нижчий за обґрунтований тариф —  1 137,81 гривні за Гкал. Різницю мали компенсувати з міського бюджету. Проте у дію новий тариф так і не вступив і впродовж останнього опалювального сезону калушани платили за опалення за тарифом 989,4 гривні за Гкал, або 23,75 гривень за 1 кв. метр опалювальної площі на місяць. Причому у будинках, де встановлені теплові лічильники оплата за 1 кв. метр була суттєво вищою. Наприклад, тариф на послугу з централізованого опалення за лютий 2021 року для населення становив 26,85 гривень, а у будинках з лічильниками — в середньому 30-40 гривень і до 52 гривень за 1 кв. метр. Тож у разі затвердження нових тарифів мешканцям будинків з лічильниками доведеться платити до 100 гривень і вище на місяць  за 1 кв. метр опалювальної площі.

  Міська влада вважає, що нові тарифи спонукатимуть людей переходити на індивідуальне опалення. Щодо споживачів центрального опалення від Калуської ТЕЦ, то для них змін тарифу поки не анонсують.

 • Цього року у Калуші говорили про  перспективу відмови від центрального опалення. Втім, як зазначив на засіданні виконкому Андрій Найда, цього року можливості бюджету обмежені, а тому виведення з експлуатації котелень не планують.

  До теми: У Калуші піднімуть тарифи на воду

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!