У Калуші з 1 січня здорожчає проїзд у громадському транспорті

 • 21 грудня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув проєкт рішення «Про тариф на транспортні послуги на міських автобусних маршрутах загального користування».

  Намір підвищити тариф на проїзд пов’язаний з тим, що чинні наразі тарифи не відшкодовують витрати на пально-мастильні матеріали, електроенергію, заробітну плату, запасні частини тощо, інформують “Вікна”.

  На затвердження виконкому винесли тариф — 8 гривень за поїздку.

  Востаннє тариф на пасажирські перевезення у Калуші переглядали з 2018 році: тоді встановити тариф 5 гривень включно за одну поїздку з 15 грудня 2018 року та 6 гривень — з 1 березня 2019 року.

  Як зазначив на засіданні виконкому начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, новий тариф не дозволить перевізникам оновити транспорті засоби, а дасть їм лише можливість виживати.

  Також, за його словами, на міських перевізниках негативно позначилося зменшення пасажиропотоку (більшість пасажирів — пільговики) та те, що багатьох людей забирають приміські автобуси.

  Крім того, у Калуші з бюджету компенсують лише пільгові рейси, а пільговиків, які користуються правом пільгового проїзду на звичайних рейсах, підприємства перевозять власним коштом, тобто собі на збиток.

  За рішенням виконкому тариф у розмірі 8 гривень за поїздку вступить у дію з 1 січня 2022 року.

  Читайте також: пенсії у 2022 році підвищать у 12 етапів: хто отримає виплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!