У Калуші засудили чоловіка, який підірвав собаку гранатою

 • 2 вересня 2019-го року Калуський міськрайонний суд виніс вирок злочинцеві, який кинув гранату на подвір’я іншого чоловіка.

  Це сталося ще у травні 2017-го року. Близько 02:40 ночі чоловік, з метою вчинення з хуліганських дій, заздалегідь озброївшись ручною оборонною гранатою Ф-1, прийшов до помешкання потерпілого, де безпричинно привів в дію гранату, та кинув її на подвір’я.

  В результаті вибуху гранати на подвір’ї загинув собака, було пошкоджено два вікна та фасад будинку, де ночував потерпілий із дружиною, кузов їх автомобіля Mercedes Sprinter, а також одне вікно сусіднього будинку.

  Обвинувачений в суді заперечував свою вину і намагався всіх переконати, що не кидав гранату на подвір’я потерпілого. За його версією, йому три роки тому пропонували купити гранату, однак він відмовився. Втім, в ході слідства на гранаті та на інших доказах були знайдені сліди ДНК, що збіглися із ДНК обвинуваченого – тож ці свідчення суд відкинув.

  Потерпілий розповів, що обвинуваченого взагалі не знає, раніше з ним не зустрічався і ніяких суперечок не мав.

  “Чув, що вони заходили в магазин і там був якийсь конфлікт. Конфліктував обвинувачений. Про конфлікт сина та обвинуваченого чув, але що там точно було, не знаю. Самостійно в конфлікті участі не брав. Перший раз конфлікт був у моєму магазині, а потім – в другому магазині, але що саме там відбувалося і через що, не знаю”, – такі покази потерпілого наводяться у судовій справі.

  Стало відомо, що зловмисник – одружений, має середню освіту та трьох дітей, а також вже двічі був судимий за крадіжки. Свою вину він так і не визнав.

 • Справа тягнулася більше двох років. Згодом, у вересні 2019-го, Калуський міськрайонний суд визнав чоловіка винним у хуліганстві та незаконному поводженні зі зброєю. Його покаранням стало позбавлення волі на строк у три роки і чотири місяці. Також “підривник” повинен буде сплатити державі понад 9000 гривень – вартість всіх експертиз у цій справі.

  Закон України про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами набув чинності 5 серпня 2017-го року – вже після скоєння злочину. Таким чином, злочинець не поніс покарання за смерть собаки, спричинену вибухом його гранати.

  Читайте також: У Франківську чоловік вкрав рушницю і продав її за несправжні долари

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!