У Коломиї планують закупити інклюзивне обладнання для госпіталю

 • Ліфти, пандуси, широкі входи, безпорогові кабінети – саме такі умови  повинен мати госпіталь ветеранів війни для того, щоб надавати реабілітацію верствам населення, які цього потребують. Лише тоді заклад може пройти відповідну сертифікацію і продовжити роботу в цьому напрямку.

  Щоб госпіталь міг надавати послуги з реабілітації новонароджених та дітей до трьох років, лікувати травматологічних та неврологічних хворих, він має відповідати нормам інклюзивної будівлі. Лише тоді можна пройти сертифікацію і проводити діяльність, повідомляє “НТК”.

  “Державні будівельні норми гарно прописані для доступності будь-якої маломобільної групи населення. Це широкі підйоми, пандуси, ліфтові безпорогові шахти, кабінети. Отримати цей сертифікат, думаю, 50-60% медичних закладів не зможе. Вони не готові пройти сертифікацію. Якщо є пандуси, то вони повинні мати вісім-десять градусів. У Коломиї я не бачив ніде такого”, – зазначає генеральний директор КНП “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради” Володимир Федоришин.

  Він додає, що госпіталь має проєкт на пандус. Він буде складної конструкції. Щоправда, грошей на його реалізацію немає.

  Це стосується і ліфтів. Питання їх облаштування в закладі Володимир Федоришин підняв ще торік. Обіцянки від влади були, але роботи так і не зроблені. Причина – немає грошей. 

  До слова: у Коломиї завершують ремонт педіатричного відділення 

  Більше – у сюжеті

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!