У Коломиї відкрили оновлений музей Писанки

 • Яскравим та доступним для всіх відвідувачів – таким сьогодні став відреставрований у рамках програми Президента України Володимира Зеленського Музей писанкового мистецтва у Коломиї.

  Як йдеться на сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації, унікальна архітектурна споруда, виконана у формі 13-ти метрового яйця-писанки, засяяла яскравими барвами, оновилася і експозиція писанкової колекції. Відтепер вона стала доступною людям із вадами зору.

  Привітати коломиян та гостей міста із відкриттям оновленого музею завітали голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, її заступниця Людмила Сірко, народні депутати України Олена Вінтоняк і Олег Марусяк, голова Коломийської РДА Любомир Глушков та Коломийський міський голова Богдан Станіславський.

  «Сьогодні «Писанка», яка не лише є серцем Коломиї, а й окрасою усього Прикарпаття, знову засяяла яскравими барвами, – підкреслила очільниця області. – Втілити цей проєкт нам вдалося завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

  Саме за підтримки програми залучили понад 8 мільйонів гривень із державного та місцевого бюджетів на реставрацію музею.

  “Поряд з цим, оновили й неповторну експозицію писанок, яка налічує понад 12 тисяч експонатів. Хочу щиро подякувати всім, хто долучився до відновлення неперевершеного об’єкта культурної спадщини. Переконана, що підтримка і популяризація мистецьких надбань є основою нашої ідентичності та єдності», – каже Світлана Онищук.

  Світлана Онищук також висловила сподівання, що Музей писанкового мистецтва стане туристичним «магнітом» Прикарпаття, який відвідуватимуть не лише українці, а й гості із зарубіжжя. До слова, до початку пандемії COVID-19 музей щороку відвідувало понад 100 тисяч мандрівників із 60 країн світу.

  Зазначимо, що роботи із реставрації об’єкта тривали протягом року. Кошторисна вартість склала майже 8 мільйонів гривень.

  Нагадаємо, оновлену експозицію Музею писанки в Коломиї продублювали шрифтом Брайля

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!