У Латвії оштрафували блогера через виправдання агресії РФ проти України

 • Прокуратура Латвії ухвалила рішення накласти штраф у розмірі 12 400 євро на ризького YouTube-блогера Кирила Федорова, відомого під псведо “Алконафтер”.

  Про це, як пише “Європейська правда“, повідомила агенція LETA.

  Кримінальний процес проти Федорова було розпочато 16 березня 2022 року у зв’язку з публікаціями на YouTube і в Telegram. Наступного дня блогера затримали і помістили під арешт.

  Обвинувачення було висунуто за двома статтями Кримінального закону: публічне заперечення або виправдання воєнних злочинів, злочинів проти миру і людяності, а також діяльності, спрямованої на розпалювання національної та етнічної ворожнечі.

  Латвійська прокуратура дійшла висновку, що Федоров неодноразово висловлював пряму, позитивну і конкретну підтримку діям Росії у війні в Україні. Блогер стверджував, що війну спровокували самі українці, і на них же лягає провина.

  Зміст каналів блогера, згідно з позицією прокуратури, відображає позицію Кремля, висловлює підтримку військової могутності Росії і підтримує дії та методи, які застосовує президент РФ Владімір Путін, а ще – має зневажливий характер щодо латишів і українців.

 • Сам Федоров раніше не визнавав своєї провини.

  До теми: У Вроцлаві судять жінку, яка у соцмережах підтримувала російську агресію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!