У лікарнях Івано-Франківська вже місяць немає вакцини від сказу

23-річна мешканка Івано-Франківська Софія Радковська стала жертвою нападу зграї бродячих собак. Пси напали на дівчину неподалік Бистриці Солотвинської.

“У понеділок, 8 квітня, я зі своїм хлопцем вийшла погуляти до річки – неподалік 24-ї школи та другого моста через Бистрицю. І по дорозі на нас напала зграя диких псів, досить великих – раніше ми їх там не бачили. Один із них вкусив мене за ногу. Хлопець пробував відбиватись від собак ногами, але їх було багато. Ми спробували втекти – але по дорозі один пес наздогнав мене і вкусив за ногу, порвавши штани. Сильної рани не було, проте залишилась глибока царапина, з якої сочилася кров”, – розповіла Софія Радковська.

Дівчина звернулася до міської клінічної лікарні на вулиці Матейка. Там її оглянув лікар і сказав, що потрібно зробити курс із п’яти ін’єкцій від сказу. Але є одна проблема – цих вакцин, які мали б надаватися лікарням державою, просто немає.

“Лікар, Ігор Непорадний, сказав мені прямо – в Івано-Франківську цих вакцин немає взагалі, хіба у приватних аптеках пошукайте. Я знайшла – одна доза коштує 600 гривень, а вколоти їх потрібно п’ять. Більше того, вони можуть зберігатись далеко не в кожній аптеці, бо вимагають спеціальних умов. І там, де я їх придбала, залишилось ще всього три дози. Ще добре, що я собі можу це дозволити – а якби покусали якусь пенсіонерку, яка має 1600 гривень на місяць? Це якась ненормальна ситуація”, – додає Софія.

“Галицький Кореспондент” звернувся у міське управління охорони здоров’я за роз’ясненнями. Начальниця управління Марія Бойко підтвердила – вакцини від сказу у Франківську немає вже давно.

“Це питання до держави, яка не закупила вакцину і не поставила її нам – що зобов’язана була зробити. Ми щороку просимо надати нам певну кількість доз вакцини. Але зараз, від середини березня – тобто вже приблизно місяць – ми не маємо вакцини проти сказу в Івано-Франківську, та й в області вільних доз немає. Міністерство її просто не надіслало”, – прокоментувала ситуацію Марія Бойко.

Читайте також: На Прикарпатті за рік зафіксували 22 випадки сказу тварин

За словами начальниці управління охорони здоров’я, вона вже зверталась до власників приватних аптек, щоб ті закупили вакцину і хоча б продавали її людям, якщо держава не виконує своїх зобов’язань.

“Це є вакцинація за життєвими показами, і відсутність цієї вакцини – дуже серйозна проблема. Обласний департамент розповідає нам про ті ж проблеми. А міністерство каже, що “працює над цим”. Між тим щороку до лікарів звертається 80-100 франківців, яких покусали собаки. На щастя, реально виявлених випадків сказу в людей на Івано-Франківщині давно не було. Але все одно це дуже великий ризик”, – додала Марія Бойко.

Ще одну історію про укус собаки і відсутність вакцини читайте у свіжому номері газети “Галицький Кореспондент”.

Софія Радковська

 

Довідка з діагнозом

 

Чеки за вакцину від сказу

 

Графік вакцинації, назначений Софії. Дотримуватись його обов’язково, інакше буде ризик зараження.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!