Живопис прикарпатця Богдана Бринського виставили у Лісабоні

 • У столиці Португалії Лісабоні триває благодійна виставка живопису прикарпатця Богдана Бринського.

  Полотна художника експонуються в галереї Факультету образотворчого мистецтва Лісабонського університету. Кошти з продажу картин спрямовуються на допомогу ЗСУ.

  13 липня відомий прикарпатський художник Богдан Бринський вперше відкрив виставку свого живопису у Лісабоні. Завдяки зусиллям діаспорян Оксани та Ярослава Шевчишиних та за підтримки місцевого художника, професора Антоніо Тріндаде українське мистецтво стає впізнаваним в Португалії. На виставці представлені пейзажі українських Карпат, Криму, а також неповторні квіти Бринського, пише «Курс».

  Виставку відвідали португальські культурні діячі, представники ЗМІ, члени української громади в Португалії.

  «Найбільше картин з гірськими пейзажами. Моє улюблене місце – Карпати, натхнення мені надає сама земля, куди я приїжджаю кожного року, це енергетичний центр, який я знайшов для своєї душі, – зізнається Богдан Бринський в інтерв’ю журналістам телеканалу SIC, – а щодо Криму – це картини, написані до окупації 2014 року, не знаю, чи зміг би зараз малювати море в Криму, бо коли стається щось погане, мусить пройти час. Ти мусиш знову відчути, що ти є на своїй землі, відчути свободу. А зараз – це зранене поле».

  Кошти з продажу полотен Богдан Бринський планує спрямувати на допомогу Збройним силам України.

  «Війна не почалася в 2022 році чи навіть у 2014 році, ця війна триває століттями. Росіяни не мають своєї історії, їм треба було все вкрасти, а тепер ще й забрати нашої землі», – поділився художник своїми роздумами з португальськими колегами.

  Антоніо Тріндаде, португальський митець, професор Факультету образотворчого мистецтва, на знак підтримки України також виставив свою картину «Вікторія», написану ще у 2021 році.

  «Ми розуміємо, що Україна зараз страждає, і ми всі маємо об’єднатися і допомагати один одному. Я знаю, що українці страждають ще з часів, коли Сталін влаштував голодомор, тому для мене важливо допомагати українцям, – зазначив професор Тріндаде. – Я читав історію, тому мав передчуття щодо війни в Україні. Моя картина написана в синіх і жовтих – українських – кольорах. Це жінка, яка святкує перемогу».

  Організаторкою та рушієм популяризації української культури в Португалії є Оксана Шевчишин – українка, що вже більше як 20 років мешкає з сім’єю в Лісабоні.

  Виставка триватиме до 28 липня, тож всі охочі ще мають змогу її відвідати та придбати картини Богдана Бринського.

  До теми: У Ворохті відремонтували найстаріший гуцульський хрест

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!