У Липівці відбувся похід з найстарішою Чудотворною іконою до джерела (фото)

 • У Липівці, що на Тисмениччині, відбувся традиційний похід із найстарішою Чудотворною іконою до джерела.

  Про це “Галицькому кореспонденту” розповів історик Ігор Любчик.

  У західній околиці села у лісі, близько 1700 року була збудована і освячена дерев’яна церква, яка пізніше стала монастирською. Після закриття монастиря церква одразу ж була розібрана і перевезена у центр села, де стоїть і сьогодні. З часу перенесення в село монастирська церква освячена на честь Воскресіння Христового, хоча храмовим святом у селі є 7 липня на честь Івана Хрестителя.

  Коли монастирську церкву перенесли у село, що сталось через декілька років після закриття монастиря, то разом з нею перенесли і Чудотворну ікону «Богородиця-Одигітрія».

  За переказами старожилів, ікона чудом тричі поверталась на старе монастирське місце і плавала на цілющих водах джерела, а селяни знову й знову урочисто повертали її в село. Ікона була коронована у першій половині 18 століття.

  У церкві «Воскресіння Христового» ікона зберігалась над престолом, а в 2003 році була вперше знята і процесійно 6 липня парафіяни Липівки та навколишніх сіл щорічно несуть її на молитву, на місце її об’явлення у лісі біля старого дуба та монастирського джерела на місці чернечої обителі.

 • Читайте також: На Прикарпатті відбулася щорічна проща родин (фото)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!