Семаківці запрошують: на Городенківщині відбудеться щорічна проща до блаженного Миколая Чарнецького

 • Проща почнеться завтра, 26 червня, і триватиме два дні.

  Щороку 27 червня у день беатифікації вшановують пам’ять блаженного Миколая Чарнецького в його рідному селі Семаківцях. Його ще називають українським Чудотворцем. Адже до невеликої з особливлю аурою церковці, яка за роки перетворилася на справжній паломницький центр, з’їжджаються прочани з різними проханнями. А завдяки щирій молитві нерідко відбуваються і справжні дива. Про це свідчить настоятель храму о. Василь Скрипка. Розповідає, що у церкві є книга, де фіксуються історії зцілення парафіян.

  21 рік тому Папа Іван Павло II проголосив в Україні Миколая Чарнецького блаженним священномучеником, а крім нього ще 26 українських новомучеників. Адже за час свого ув’язнення Єпископ відбув 600 годин допитів і катувань як «агент Ватикану», побував у 30 сталінських в’язницях і таборах примусової праці. Звільнили його, коли був уже безнадійно хворим, щоб ніхто не зміг звинуватити радянську владу у смерті Єпископа Миколая Чарнецького.

  Окрім Святої Літургії під час прощі проведуть Хресну дорогу, похід із мощами Святого та водосвяття. Також віряни матимуть змогу поклонитися мощам святого Миколая Чарнецького, які зберігаються у храмі на постійній основі.

  На території церкви гарно облаштована Богослужбова каплиця під накриттям, а у планах Василя Скрипки створити Гріб Господній, на кшталт який є у Зарваниці, а також міні-готель для паломників. Тому паломницький центр у Семаківцях впевнено можна назвати «Покутською Зарваницею».

  Основні молитви під час дводенної прощі будуть, звісно, за українських захисників і за якнайшвидшу Перемогу!

  Юлія МАРЦІНІВ

  Також читайте: У Бурштинському ліцеї №3 відбулась презентація збірки поезій «Ти живеш»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!