У Маняві проводять профілактичну вакцинацію тварин через підтвердження сказу у собаки

 • У селі Манява Солотвинської ТГ проводять профілактичну вакцинацію тварин через підтвердження сказу у собаки.

  Про це “Суспільному Карпати” розповів начальник управління безпечності харчових продуктів Іван Васьків.

  Для цього Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області закупила 850 доз вакцини від сказу. За словами Івана Васьківа, ветеринари оглянули тварин у селі і жодного нового випадку сказу не підтвердили.

  “У селі проводять профілактичну вакцинацію тварин: собак, котів, великої і дрібної рогатої худоби, коней. Тобто, це ті тварини, які можуть виходити на двір. Спеціалісти вже працюють, проводять щеплення. Вакцину їм надали, вона придбана за кошти державного бюджету. Тобто для людей це буде безкоштовно. Протягом 60 днів щеплять усіх сприятливих тварин”, — каже Іван Васьків

  Станом на ранок 7 травня використали 200 доз вакцин, розповідає завідувач Манявської дільниці ветеринарної медицини Юрій Вінтоняк. Цього дня, каже ветлікар, він планує вакцинувати всіх тварин, які перебувають у зоні карантинних обмежень.

  “200 доз – це тільки карантинна зона. Може ще більше піде, як 200 доз. А на ціле село мені до тисячі доз треба.  Бо якщо є обмеження карантинні — там вакцинується все поголів’я – як корови, кози, вівці, так і коти й собаки. А де немає карантину – там вакцинуються тільки коти й пси”, — розповів Юрій Вінтоняк.

 • У Держпродспоживслужбі нагадують, що для запобігання виникнення сказу потрібно щороку проводити щеплення домашніх тварин. Якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, варто інформувати службу ветеринарної медицини або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

  До теми: У селі на Прикарпатті через сказ собаки оголосили карантин

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!