В Міненерго назвали суму завданих збитків енергетиці

  • Під час масованої ракетної атаки 22 березня було пошкоджено дуже багато об’єктів енергетики, і до цього часу триває розбір завалів, оцінка пошкодженого обладнання та ремонтні роботи там, де вже ідентифіковано пошкодження.

    Про це розповіла заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук в ефірі телемарафону, пише видання BissnesUA.

    “В багатьох регіонах ми вже відновили електропостачання споживачам, але там, де були значні пошкодження – Харків та область, Хмельницька, Одеська області – ще тривають стабілізаційні відключення споживачів. Наскільки довго триватимуть ремонті роботи в Харкові та області – важко зараз сказати. В інших регіонах ситуація трішки краща. Для нас задача номер один – знайти такі варіанти і схеми підключень, щоб якомога більше споживачів заживити”, – сказала Гринчук.

    За її словами, наявний запас обладнання енергетики вже зараз використовують для ремонтів, і в міністерстві працюють щодо цього питання з українськими виробниками та міжнародними партнерами.

    “Одразу після обстрілів міністр енергетики Герман Галущенко провів зустрічі з міністрами країн G7 для того, щоб скоординувати зусилля з поставки необхідного обладнання, аби правильно розподілити фонд підтримки енергетики, щоб закупати ще й про запас, бо ми розуміємо, що ворог може не зупинитися”, – зазначила заступниця міністра.

    Що стосується захисту енергетичних об’єктів, Гринчук зауважила, що захист має бути комплексним – як фізичний, там і системи ППО. За її словами, наразі ведуться роботи щодо того, аби заховати енергетичне обладнання під землю, проте це непростий процес.

    Також заступниця міністра розповіла про суму завданих збитків енергетиці.

  • “За період атак на енергетичну систему від початку повномасштабного вторгнення Світовий банк разом з нами оцінював збитки для енергосистеми, і це десь 11,5 млрд доларів. Ця остання атака, це теж будуть збитки у сотні мільйонів доларів”, – сказала вона.

    Гринчук зазначила, що держава намагається допомогти енергетичним компаніям з ремонтом, також значна допомога надходить від міжнародних партнерів – у вигляді обладнання, прямої допомоги компаніям та внесків у фонд підтримки енергетики.

    Читайте також: До українських медзакладів доставлять 73 генератори на випадок блекаутів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!